DRUM BOOK | pro zápis rytmů / breaků / skladeb
Notový sešit navržený speciálně pro bubeníky a optimalizovaný pro zápis bicích

  • praktický formát A5
  • 48 stran
  • speciální stránky pro zápis rytmů a breaků
  • sekce pro zápis skladeb
  • playlist
  • schema pro návrh vlastní soupravy
  • další sekce: prázdné listy, standardní notové osnovy, schema notace atd.


Je fakt, že cosi s názvem "specializovaný notový sešit pro bubeníky", může na první pohled vypadat jako celkem slušná absurdita... Ale věřte, není tomu tak - tahle věc totiž nevznikla tak řečeno "u stolu", ale spíše na koncertech, ve zkušebnách, při opisování skladeb - jednoduše řečeno v praxi, a na základě reálných zkušeností.

Přiznám se, že ten nápad jsem měl už celkem dávno. Kdykoliv jsem si totiž chtěl zaznamenat nějaké rytmy nebo breaky, zjistil jsem, že mi žádný notový sešit nevyhovuje. Těch důvodů bylo víc - největší problém byl asi v tom, že notové osnovy byly pro zápis bicích většinou příliš u sebe, takže noty velkého bubnu se vždy křížily se zápisem hi-hatky z dalšího řádku. Jedinou možností bylo pokaždé jednu řádku vynechat - což nebylo moc přehledné (ani ekologické! :). Také formát mi moc nevyhovoval: klasický A5 na šířku byl vcelku nepraktický, A4 zase moc velký, a A6 pro změnu malý. Zkrátka a dobře, chtělo to "něco úplně jiného". A zde je výsledek: DRUM BOOK!Tento speciální sešit optimalizovaný pro zápis bicích sestává z několika sekcí, určených pro různé účely.
Pojďme se na ně postupně podívat.

První, hlavní a nejdůležitější část je určena k zápisu jednotaktových úseků - tedy doprovodných rytmů a breaků, což je u bicích vlastně naprosto nejzákladnější a nejčastější potřeba (ať už se jedná o vlastní nápady nebo oposlouchané rytmy apod.). Ke každému taktu lze navíc připojit i krátkou poznámku (ze které skladby / od které kapely atd.). Vzdálenost osnov je přitom taková, aby se pohodlně daly psát rytmy pod sebe a nemusely se žádné řádky vynechávat (což platí ostatně pro celý sešit). Také délka taktu je navržena tak, aby se bez problémů dal zapsat nejen nejběžnější osminový rytmus, ale i break v šestnáctinách, nebo třeba (na prostor náročnější) 12/8 bluesový rytmus. [Zde malá ukázka použití v praxi.]

Druhá část je tvořena normálními notovými osnovami pro delší souvislý zápis. Řádka je přitom dlouhá právě tak, aby se do ní pohodlně vešly dva takty.

Třetí část pak obsahuje speciální dvojstrany pro zápis struktury skladeb. Tato část, určená zejména pro působení v kapele, je poněkud specifická, a možná na první pohled i trochu neobvyklá - nicméně se domnívám, že velmi praktická. Na levé stránce jsou totiž "řádky" pro zápis formální struktury skladby (ano, takové to sloka / ref / sloka / ref atd.), včetně počtu taktů, zatímco na pravé jsou opět osnovy pro jednotaktové zápisy rytmů a breaků, v tomto případě použitých právě v dané skladbě. [Zde je na příkladu fiktivní skladby opět malá ukázka, jak je to celé myšleno, a jakým způsobem strukturu zapsat.] Ovšem pokud byste nechtěli používat sekci tímto zůsobem, stále můžete využít pouze pravé stránky pro jednotaktové zápisy úplně stejným způsobem jako v sekci č. 1.

Konečně ve čtvrté a závěrečné části jsou prázné a linkované stránky pro nejrůznější poznámky, stránka s předkresleným schematem pro návrh vlastní soupravy, plán cvičení/hraní, a schema notace/zápisu bicí soupravy.

Takže, jak se tak říká: vše v jednom! :)

Na závěr bych ještě rád dodal, že i papír byl vybrán speciálně tak, aby se na něj dalo dobře psát - a to prostě čímkoliv (obyčejnou tužkou, perem, propiskou, rollerem atd.), a noty byly dobře vidět.

Doufám tedy, že notový sešit dobře využijete - a přitom si užijete!Obálka. Na zadní straně je prostor pro zápis playlistu alias seznamu skladeb, který je tak okamžitě po ruce.

Na prvních stránkách je koncept a "návod k použití" + tabulka pro obsah.

Takto vypadá hlavní část, tedy stránky pro jednotaktové zápisy.

Následuje několik stránek standardních osnov pro běžný zápis.

Takto vypadá sekce pro zápis struktury skladeb - vlevo struktura, vpravo notace.

Následuje část pro poznámky s linkovanými a prázdnými listy.

Předposlední strana obsahuje "kalendář", kam je možné si poznamenat frekvenci hraní/cvičení.

Poslední stránky obsahují schema pro návrh soupravy a způsob notace.


DRUM BOOK
1 ks
cena: 120 Kč
AKCE! 90 Kč

akční cena při objednání spolu
se školou ROCK DRUMS:
90 Kč 60 Kč!Poštovné 100 Kč


Pro nákup společně se školou ROCK DRUMS - klikněte zde
pak vyplňte formulář + do poznámky uveďte: DB + počet kusů sešitu (1x, 2x, 3x atd.)
Poštovné 100 Kč


© 2020 Paul Schenzer | ROCK DRUMS / DRUM BOOK

instagram.com/rockdrums1

www.schenzer.com

instagram.com/paulschenzer

O nákupu

Jak nakupovat
Cena dopravy
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů

Kontakt

e-mail: info@rockdrums.cz

© 2018 ROCK DRUMS | www.rockdrums.cz | info@rockdrums.cz E-shop ROCK DRUMS